DBAJMY O ŚRODOWISKO, BO WYGINIEMY JAK DINOZAURY

Uczniowie klasy 2 a brali udział w projekcie “Klimatyczna klasa”.  Realizując różne tematy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska dzieci uczyły się między innymi jak segregować śmieci, jak produkować ich mniej, ale też w jaki sposób można powtórnie wykorzystać zużyte surowce. Z plastikowych butelek oraz starych gazet można zrobić coś fantastycznego. Przykładem może być klasowe “zwierzątko”. Najpierw dzieci zgromadziły w klasie duże ilości plastikowych butelek i miękkich gazet. Przy pomocy mam, którym bardzo dziękujemy za pomoc, została uformowana postać dinozaura i oklejona gazetami. Dalsze etapy oklejania i malowanie to już samodzielna praca dzieci. Hasło “” dzieci układały z gazetowych liter i jest przesłaniem do wszystkich uczniów naszej szkoły.