foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Z ośmiu lektur na ósme Narodowe Czytanie zaproponowanych przez Parę Prezydencką mielecka Jedynka wybrała „Katarynkę” B. Prusa. I tak jak dla głównego bohatera noweli - pana Tomasza - muzyka była cenną wartością, tak dla wszystkich uczniów SP 1 Narodowe Czytanie stało się świętem słowa i muzyki.

W realizacji tego zamierzenia pomogli lektorzy - nauczyciele: dyrektor Marek Paprocki, Elżbieta Witek, Agnieszka Wrońska, Beata Paterak, Alina Szklarz, Mateusz Załucki, ks. Jarosław Gieniec oraz lektorzy - uczniowie Olga Kusek, Korneliusz Kuźmicz, Witold Kapinos, Milena Dolot, Milena Narowska, Karolina Więckowicz, Laura Pietras, Tomasz Jer, Szymon Błędowski. Uroczystość uświetnili muzycy: Bartłomiej Dudzik, Piotr Witek - kontrabas; Izabela Dudzik, Michał Bąk - fortepian; Dawid Skóra, Nikodem Dudzik - saksofon; Karol Koczyk - akordeon. Prawdziwą perełką był rodzinny występ Jasia Kosztyły na kahonie, Antoniego Kosztyły na saksofonie i ich taty - Macieja Kosztyły na pianinie. Nie mogło zabraknąć również wokalistów: Julii Podrazy, Ewy Rzeszucińskiej, Amelii Gancarz, Leny Pytko.

Koordynatorem przedsięwzięcia była Jolanta Dudzik przy współpracy z Marzeną Kapinos, Małgorzatą Jaśkiewicz, Joanną Szady.

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.