19 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mielcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji dziecięcej”

Była to już XVII edycja tego konkursu. Organizatorkami konkursu są Lucyna Bałdos, Małgorzata Osmola i Beata Tomczyk.

Jury konkursu, Marzena Czubecka Joanna Kruszyńska, Anna Zawrzykraj oraz Emilia Żola, przyznało nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz cztery wyróżnienia,.

1.     miejsce wywalczyła AMELIA DUDEK(SP 3),

2.     miejsce  PAULINA KOPERA (SP 11),

3.   miejsce zajęła GABRIELA KUŚNIERZ (SP 3)

Wyróżnienia w konkursie zdobyli:

Jakub Koza(SP 11), Tomasz Jasiński(SP 6), Agnieszka Pająk (SP 1),  oraz Krzysztof Zieliński(SP 3).

Mali recytatorzy mieli również możliwość wybrania osoby, według nich najlepszej, która otrzymała nagrodę publiczności. W tym roku to wyróżnienie to otrzymała Paulina Kopera (SP 11)

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez firmy Cobi, Xerima,  Urząd Miasta oraz Szkołę Podstawową Nr 1 w Mielcu.