Jesień klasy 3c i 3d rozpoczęły wycieczką do Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się o mechanizmie następstwa dnia i nocy oraz zmian pór roku, powstania i budowy Układu Słonecznego, miejsca Układu Słonecznego Galaktyce.

W Planetarium uczniowie obserwowali wygląd nieba nocą i położenie poszczególnych gwiazd. Następną atrakcją tego dnia była lekcja przyrody w Muzeum Motyli Arthropoda, gdzie mogli na własne oczy przekonać się, za kogo najchętniej „przebierają” się owady i co dzięki temu zyskują. Uczniowie mieli okazję podziwiać największego motyla na Ziemi czy takiego, który żyje zaledwie jeden dzień. W godzinach wieczornych dzieci zjechały do Kopalni Soli w Bochni, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje: przejazd kolejką podziemną , zwiedzanie kopalni, dyskoteka, gra w piłkę i nocleg pod ziemią. Drugi dzień uczniowie spędzili w Krakowie. Zwiedzanie rozpoczęli od Wawelu. Następnie ulicą Kanoniczną przeszli na Rynek Główny i udali się do wyjątkowego Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie. Ta fantastyczna ekspozycja zlokalizowana jest dosłownie pod Sukiennicami i Rynkiem Głównym. Przechodząc przez kurtynę z pary wodnej przesłaniającą wejście do muzeum, wkraczali w zupełnie inną rzeczywistość. Naprawdę przypominało to podróż w czasie.