Dnia 7 października 2016 r uczniowie klasy III a pod opieką wychowawczyni  Renaty Kmiecik oraz Pani Marzeny Kowalskiej wzięli udział w wycieczce do Piekarni- Ciastkarni Emka w Złotnikach. Uczniowie obejrzeli pomieszczenia w których piecze się chleb. Dowiedzieli się o sposobie produkcji pieczywa oraz produktach potrzebnych do jego wyrobu. Dzięki uprzejmości właściciela Pana Mariusza Boryczki  uczniowie przyjrzeli się przyrządom i maszynom, które w piekarni spełniają bardzo ważną rolę – piekarskiej łopacie do wyciągania gorących bochenków z pieca oraz urządzeniom do mieszania mąki i ciasta chlebowego.Dużą atrakcją dla uczniów było własnoręczne zagniatane ciasta i tworzenie z niego różnych kształtów pieczywa.Wycieczka po piekarni zakończyła się słodkim poczęstunkiem.