24 lutego 2017r. naszą szkołę odwiedzili wspaniali sportowcy Michał Bierzało, Arek Górka i Adrian Liberacki, którzy w ramach programu „Żyjemy zdrowo na Sportowo”- promowali zdrowy styl życia.
Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej, w dwóch turach dla młodszych i starszych uczniów. Wychowankowie naszej szkoły dowiedzieli się jak wygląda trening zawodowego piłkarza. Panowie podzielili się też z naszymi dziećmi historią ich dotychczasowej kariery. Piłkarze udzielili wielu cennych i wartościowych informacji, jak zdrowo się odżywiać i ćwiczyć by mieć dobre zdrowie i wspaniałą kondycję. Piłka nożna jest pięknym sportem, ale każdy sportowiec narażony jest na różnego rodzaju kontuzje warto o tym, wiedzieć wybierając karierę piłkarza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się autografy, panowie podpisywali się na przygotowanych kartkach, niektórzy fani prosili o podpisy na specjalnie w tym celu przyniesionych koszulkach.

Kariera wielu wspaniałych piłkarzy zaczęła się od pierwszego treningu, na który zaprowadzili ich rodzice. To rodzice( jeśli dziecko marzy o grze w piłkę), wspierają i ukazują właściwy kierunek. Później potrzebna jest ciężka praca i wytrwałość, zdrowe odżywianie oraz systematyczny trening i łut szczęścia - to przepis na wspaniałego piłkarza. Ważne jest też ,żeby się nie zniechęcać porażkami       i krytyką - podobno każdy piłkarz przynajmniej raz usłyszał, że się nie nadaje. Ważne by swoją decyzję co do przyszłego zawodu dobrze przemyśleć, poradzić się rodziców, tak by w przyszłości robić to co daje szczęście, satysfakcję i zadowolenie.

Dziękujemy jeszcze raz naszym wspaniałym piłkarzom, całemu klubowi FKS Stal Mielec             i   p. M. Gajdowskiej, za zorganizowanie tego atrakcyjnego spotkania w naszej szkole. Z życzeniami wielu sukcesów na murawie B. Paterak.