Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, w związku z tym klasa IV „A” wraz z wychowawczynią Ewą Jaracz-Misiak wybrała się do Krakowa na Kopiec Kościuszki, który jest z jednym z najtrwalszych symboli idei wolności i niepodległości Polski.

Na niecodziennej lekcji uczniowie nie tylko poznali dokonania T. Kościuszki, ale także mieli okazję przy bardzo ładnej pogodzie podziwiać panoramę Krakowa. Zwiedzając Zamek Królewski z pięknym krużgankowym dziedzińcem i Katedrę Wawelską prześledzili 1000 letnią historię Polski. Miło czas spędzili na Rynku Głównym podziwiając Katedrę Mariacką oraz Sukiennice. W Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema w bardzo ciekawy sposób uczniowie eksperymentowali z optyką, hydrostatyką, mechaniką, akustyką i magnetyzmem. Oczywiście w trakcie wycieczki był także czas na wesołe zabawy.

Opiekun Ewa Jarac-Misiak