W niedzielę tj. 4 czerwca 2017 roku na Starówce w Mielcu odbył się festyn organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Mielcu, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mielca – Pana Daniela Kozdęby. Podczas festynu prezentowały się między innymi dzieci z SP1 i SCK, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Orkiestra Dęta SCK z dyrygentem Maciejem Fijałkowskim.

W trakcie festynu przeprowadzona została XXIII edycja Konkursu Piosenki “Śpiewać każdy może czyli MIELECKA SZANSA NA SUKCES” w którym uczestniczyło 25 osób.

Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu w trzech kategoriach wiekowych.
Laureatami konkursu zostali:

I miejsce

- w kategorii I- kl. I-III: Karolina Durak z Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Mielcu,

- w kategorii II - kl. IV-VI: Angelina Gancarz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu,

- w kategorii III - gimnazjum: Anna Mądziel z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu

II miejsce

- w kategorii I- kl. I-III: Emilia Winiarz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mielcu i Julia Podraza ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu,

- w kategorii II - kl. IV-VI: Kornelia Cudo ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Mielcu,

- w kategorii III - gimnazjum: nagrodę przyznano w kategorii I.

III miejsce

- w kategorii I - kl. I-III: Iga Gowarzewska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Mielcu i Nikola Żmuda z Niepublicznego Przedszkola w Mielcu,

- w kategorii II - kl. IV-VI: Laura Pazdro ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu,

- w kategorii III - gimnazjum: nagrodę przyznano w kategorii I.

Nagrody specjalne otrzymali:

Nagroda Dyrektora SP 1 w Mielcu - Julia Podraza ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu,

Nagroda Prezydenta Miasta Mielca - Anna Mądziel z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

W trakcie festynu nasi milusińscy mogli skorzystać z różnych atrakcji m.in.: dmuchanych zjeżdżalni i karuzeli itp.

Na zakończenie festynu wystąpiła Orkiestra Dęta SCK z dyrygentem Maciejem Fijałkowskim.