31maja 2017r. odbył się kolejny Świetlicowy Dzień Dziecka. W tym roku pogoda dopisała i cała impreza odbyła się na Gryfie. Dla wszystkich dzieci przygotowane były liczne zadania do wykonania m.in.: hasło do odgadnięcia, karykatura wychowawcy do namalowania, różne ćwiczenia na wesoło i na sportowo.

Dzieci chętnie wykonywały różne zadania tym bardziej, że nad poprawnością wykonywanych poleceń, oprócz nauczycieli czuwały również dziewczynki z SU-będące pod opieką pani J. Szady. Panie wykonywały również piękne malowanie twarzy . Jednak największą popularnością jak zwykle cieszył się Turniej piłki nożnej. To wspaniałe, że dzieci tak chętnie brały udział w rozgrywkach .Dzieci już miesiąc przed imprezą przeżywały ogromne emocje. Do ostatniego dnia uczniowie kompletowali składy, omawiali zadania, przygotowywali stroje. W tym roku powstała nawet drużyna składająca się samych dziewczynek, z klasy II D. Uczniowie i rodzice pięknie dopingowali swoich faworytów. Wychowawcy dbali by uczniowie bawili się w sposób bezpieczny, przestrzegali zasady zdrowej i uczciwej rywalizacji. Dzieci podczas turnieju uczyły się ponosić pierwsze porażki i pierwsze sukcesy. Sędziował pan Izydor Ingram. Na zakończenie chętne dzieci brały udział w przeciąganiu liny. Dla wszystkich dzieci przygotowane były słodkie nagrody, degustacja lodów - sponsorowanych przez firmę Zielona Budka. Dla zwycięskich drużyn były dyplomy i medale. Za zorganizowanie imprezy odpowiedzialna była pani B. Paterak. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w przygotowanie i zrealizowanie tej zabawy. Rodzicom gratuluję wspaniałych dzieci.

Królem Strzelców został Szymon Błędowski z kl. II D- 6 goli

Królem Bramkarzy został wybrany Kacper Hull z kl. II D

Królem Bramkarek została wybrana Milena Dolot z kl. II D

Zwycięskie drużyny:

I miejsce: Szymon Błędowski, Jakub Babula, Jakub Ząbek, Patryk Jackowski, Tomasz Jer, Jakub Hull, Kacper Hull.

II miejsce: Kamil Nowak, Kamil Robak, Adrian Cena, Wojciech Maroń, Karol Tomasik, Mikołaj Szot, Kacper Durda.

III miejsce: Krystian Kalinowski, Szymon Szymbara, Jakub Paluch, Seweryn Cichoń, Gabriel Skiba, Rafał Krużel, Cyprian Rogala.