Wrzesień 2017 wspólna akcja: „Nie ma śmieci - są surowce”.

W tym roku uczniowie z naszej szkoły pod opieką wychowawców świetlicowych oraz nauczycielki przyrody p. E. Jaracz-Misiak włączyli się do Akcji Sprzątania Świata.

Dzieci od najmłodszych lat wdrażane są przez swoich rodziców do obowiązków, które są adekwatne do ich wieku i możliwości. W ten sposób uczniowie uczą się dbać o czystość i porządek najpierw w swoim domu, okolicy, a później przenoszą to na wszystkie miejsca, w których mają okazję bywać. Uczą się również szacunku do ludzi i do pracy osób odpowiedzialnych za porządek. Co roku nasza szkoła bierze udział w tej akcji. Jej celem jest kształtowanie dobrej postawy wobec środowiska naturalnego, budowanie świadomości ekologicznej, jak i edukacja, która zwiększy pozytywny wpływ naszych uczniów na środowisko. W ten sposób wspólnie z rodzicami kształtujemy w uczniach wrażliwość na piękno przyrody i wzbudzamy lokalny patriotyzm.