16 listopada w SCK przeprowadzono miejskie eliminacje Wojewódzkiego Konkursu „Literatura i dzieci”.
W skład jury weszli: Jadwiga Klaus, Magdalena Kriger i Maciej Fijałkowski – instruktorzy Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.
Jury zapoznało się z 60 prezentacjami konkursowymi i wyłoniło 6 laureatów w kategorii „recytacja” oraz 4 laureatów w kategorii „piosenka”. Najlepszymi recytatorami z naszej szkoły okazali się: Kinga Czajkowska (klasy 0-3) - opiekun: Małgorzata Osmola, Bartłomiej Dudzik i Agnieszka Pająk (klasy 4-7) - opiekun: Elżbieta Witek. Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w konkursie rejonowym w Chorzelowie.
Przyznano również wyróżnienia. Spośród recytatorów otrzymały je Marta Lonczak (klasy 0-3) - opiekun Małgorzata Osmola i Patrycja Swół (klasy 4-7) - opiekun Anna Szwaja.
Wśród wokalistów wyróżniono: Julię Podrazę i Amelię Gancarz -opiekun Jolanta Dudzik.