21 i 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dni Informatyki.

Pierwszy z tych dni poświęcony był bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyły się spotkania, podczas których uczniowie z klasy 4a przedstawili kilka scenek dotyczących zagrożeń związanych z urządzeniami cyfrowymi i Internetem. Była mowa o oszustach internetowych, SPAM-ie, hejcie, wirusach, złych treściach oraz uzależnieniu.

Uczniowie zaproszeni na przedstawienie mieli okazję zobaczyć, jakie są realne zagrożenia i dowiedzieli się, jak sobie z nimi radzić. Na końcu spotkania wszyscy na sali uczestniczyli w teście Kimberley Young razem z bohaterem przedstawienia – Lucusiem, odpowiadając na pytania psychologa przez podniesienie do góry kartki czerwonej lub zielonej. Dziękujemy pani Beatce Paterak i uczniom klasy 4a za poświęcony czas na przygotowanie tego spotkania profilaktycznego.

W tym dniu odbył się również „Konkurs wiedzy o cyberbezpieczeństwie”. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas czwartych i piątych.
Zwycięzcy „Konkursu wiedzy o cyberbezpieczeństwie”:

I miejsce – Emilia Bielaska z klasy Va,

II miejsce – Mateusz Trzpis z klasy Va,

III miejsce – Mikołaj Ortyl z klasy IVd.

Zwycięzcy Konkursu „Mistrz Klawiatury”:

I miejsce – Kacper Mik z klasy VIIb,

II miejsce – Kacper Bierzyński z klasy VIa,

III miejsce – Eryk Bednarczyk z klasy VIb.

Serdecznie gratulujemy!

Drugiego dnia uczniowie z klas szóstych i siódmych mieli okazję poprowadzić lekcje w klasach młodszych. Wcześniej przygotowali scenariusze i omówili je z nauczycielami informatyki. Uczniowie w klasach, w których były prowadzone lekcje z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez starszych kolegów.

Na zakończenie drugiego dnia odbył się Konkurs „Mistrz Klawiatury” dla uczniów klas szóstych i siódmych.