Uczniowie klas siódmych pod okiem p. Jolanty Dudzik podjęli się bardzo ambitnego, ale i przyjemnego zadania - przygotowali projekt edukacyjno-artystyczny pt. „Wielkanocne zwyczaje i tradycje”. Klasa 7c wyniki swoich prac przedstawiła klasom 4-6, a klasa 7b klasom pierwszym. W świątecznym już nastroju uczniowie mogli posłuchać o wielkanocnych zwyczajach, począwszy od Niedzieli Palmowej, poprzez Triduum Paschalne, święcenie pokarmów, a skończywszy na Lanym Poniedziałku.

Przypomniane zostały obrzędy, które odeszły w niepamięć, takie jak: pogrzeb żuru, wieszanie śledzia, topienie Judasza. Następnie odbyła się wyczekiwana przez wszystkich degustacja pokarmów, które znajdowały się na pięknie ozdobionym wiosennymi i świątecznymi motywami stole. Dodatkowo klasy pierwsze mogły uczestniczyć w quizach i zabawach o tematyce wielkanocnej przygotowanych przez klasę 7b. Na uwagę i pochwały zasługuje fakt, że najstarsze klasy SP1 wykazały się niezwykłą odpowiedzialnością, samodzielnością i zmysłem organizacji. Siódmoklasiści wspierani byli w swych działaniach przez wychowawców: p. Bronisławę Kozioł i p. Jolantę Dudzik oraz przez p. Katarzynę Pałach.