Poniedziałkowe popołudnie zawodnicy Tauronu Stali Mielec spędzili w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu. Piłkarze ręczni w składzie: Rafał Gliński, Mirosław Gudz i Grzegorz Sobut, których przywitał w szkole dyrektor mgr Marek Paprocki, przeprowadzili zajęcia z uczniami uczęszczającymi na dodatkowe zajęcia z najpopularniejszej zespołowej dyscypliny w naszym mieście.

Oprócz wspólnych ćwiczeń technicznych największą atrakcją dla uczniów SP1 było rozegranie meczu w którym zagrali razem z zawodnikami.  Nasi  młodzi adepci szczypiorniaka mogli z ust swoich idoli usłyszeć ciekawe wskazówki i rady , „przybić piątkę” , a na koniec zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Uczniowie zapytani po zajęciach: Czy im się podobało? zgodnie odpowiadali : „Było super! Chcielibyśmy żeby przychodzili do nas chociaż raz w miesiącu”.

Warto podkreślić ten miły gest ze strony zawodników, którzy swój wolny czas chcieli spędzić razem  z młodymi, zachęcając ich w ten sposób do uprawiania piłki ręcznej.