7 czerwca w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyła się Dziecięca Sesja Rady Miasta. Tematem już 18 sesji był wolontariat, a co za tym idzie Szkolne Koła Wolontariatu. Naszą szkolę na sesji rady miejskiej reprezentowały uczennice klasy 7: Wielgorz Joanna, Julia Dybska i Maja Łabuda.

Uczennice w obecności władz miasta, nauczycieli, reprezentacji innych szkół  przedstawiły prezentację pt. „Wolontariat w Szkole Podstawowej nr 1 w Mielcu”. Młode radne zaprezentowały dorobek szkoły na rzecz pomocy innym.
    Po przemowie pana prezydenta który podziękował za pracę dzieciom i powiedział, że są małymi ambasadorami nas, mielczan. Nadszedł czas na pytania od młodych radnych. Na koniec wszyscy  stanęli do pamiątkowego zdjęcia.