Co porosty mówią o jakości powietrza?

W ramach projektu “Klimatyczna klasa” w klasie 2a odbyły się zajęcia pt. “Co porosty mówią o jakości powietrza?”. W tematykę wprowadziła uczniów  prezentacja. Dowiedzieli się, że porosty składają się z dwóch organizmów – grzyba i rośliny. Poznali rodzaje porostów oraz miejsca ich występowania. Zobaczyli również ,co dzieje się z porostami, gdy powietrze jest zanieczyszczone.

Następnie korzystając ze szkieł powiększających obserwowali porosty i ich budowę. Porównywali porosty ze skalą porostową. Druga część zajęć odbyła się w parku, gdzie dzieci obserwowały porosty na drzewach i uzupełniały karty pracy.

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

FILM O NAS

RODO

100-lecie odzyskania niepodległości

logo pl1

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

STACJA METEO SP1

POLECAMY KHANACADEMY!

NASZA LOKALIZACJA

W ZAKOPANEM...

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

logo bip

Jesteśmy na

face