W dniu 20.10.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej

W zawodach brali udział uczniowie klas ósmych i gimnazjalnych z mieleckich szkół.
Szkołę Podstawową nr 1 z klas ósmych reprezentowali: MAJA ŁABUDA [7/100], ERYK TOCZYŃSKI [9/100], NICOLE RATUSIŃSKI [30/100], KACPER KLAMKA [88/100], OLIWIA ŁUSZCZ [0/100] z klasy VIII c. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskał KACPER KLAMKA [ 87 pkt na 100 możliwych]

Zawody strzeleckie, które odbyły się w ostatnią sobotę były w końcu odzwierciedleniem tego co młodziż nauczyła się na zajęciach teoretycznych. Powyższe wyniki może nie są najlepszymi, ale było to dopiero pierwsze strzelanie w praktyce.

Uczniowie strzelali z odległości 50 m do tarcz z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy miał do oddania 13 strzałów [ 3 strzały próbne i 10 ocenianych].

Pomimo chłodnej październikowej aury strzelectwo na tyle się spodobało, że są w planie dodatkowe zajęcia strzeleckie oprócz odbywającej się ligi.