Podróż w krainę muzyki kl.2a

1 lutego klasa 2 a miała możliwość zwiedzenia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Jest to zabytkowy budynek, w którym znajduje się “Sala Królewska” – unikatowa w skali kraju galeria wizerunków polskich władców. Wzorując się na szkicach Jana Matejki barwne obrazy namalował uczeń sławnego polskiego mistrza – artysta malarz Konstanty Niemczykiewicz ze Lwowa.

Uczniowie wzięli również udział we wspaniałej lekcji muzyki, na której dzięki pani Joannie Stachowicz poznali różne instrumenty muzyczne: fortepian, pianino, kontrabas, gitary, perkusję, kotły, gong. Ciekawymi instrumentami, opowiadała i pokazywała pani Joanna jest marimba, ksylofon oraz wibrafon. Dziękujemy za tę podróż w krainę muzyki.