IV Edycja Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

W dniu 27.03.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w  IV Edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Do zawodów  zgłosiło się 11 szkół, które wystawiły aż 28 dwuosobowych zespołów.

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klas ósmych w zawodach wystąpiły następujące drużyny:

* JULIA DYBSKA i NATALIA RZĄDZKA   [X IV miejsce ex aequo]

test wiedzy 26 i 20 pkt, praktyka 22 i 15 pkt],

·    ELIZA GAWRON i WIKTORIA MACHAŁA [X miejsce ex aequo] test wiedzy 25 i 20 pkt, praktyka 21 i 22 pkt].

Powyżej przy danej drużynie podano miejsce zdobyte przez zespół, ilość zdobytych punktów z wiedzy teoretycznej oraz punktację z części praktycznej.

Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Mielcu z inicjatywy nauczyciela ZST Instruktora Ratownictwa Drogowego Polskiego Związku Motorowego pana Andrzeja Wyzgi

oraz przy współpracy Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego.

Konkurs składał się z części teoretycznej - obejmującej test wiadomości  z zakresu pierwszej pomocy oraz z części praktycznej, którą stanowiły dwie konkurencje: postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej - oddychającej oraz postępowanie w sytuacji zatrzymania akcji serca  (podczas której sprawdzano również umiejętności poprawnego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Celem konkursu jest popularyzacja tematyki pierwszej pomocy wśród młodzieży, zwłaszcza umiejętności praktycznych w zakresie pierwszej pomocy. Konkurs był również okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń przez nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa oraz poszerzenia wiedzy i zdobycia nowych doświadczeń przez młodzież.

W przerwie między konkurencjami młodzież mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napić się gorącej herbaty, porozmawiać, wymienić doświadczenia z przebiegu zadań praktycznych. Na koniec Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mgr inż. Mariusz Wojciechowski, wicedyrektor szkoły - mgr Bogdan Tomecki oraz Prezes Automobilklubu Mieleckiego - Grzegorz Stryjski wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a tym, którzy zajęli miejsca na podium nagrody rzeczowe i okazałe puchary.

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

FILM O NAS

RODO

100-lecie odzyskania niepodległości

logo pl1

Jakość powietrza z airly.eu

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

STACJA METEO SP1

POLECAMY KHANACADEMY!

NASZA LOKALIZACJA

W ZAKOPANEM...

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

logo bip

Jesteśmy na

face