Fundacja PZU wsparła bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wł. Szafera w Mielcu. Wolontariusze PZU realizują projekt "Biblioteka drabiną do wiedzy, bezpieczeństwa i ciekawego spędzania wolnego czasu". W wyniku tego projektu biblioteka szkolna została wyposażona w projektor multimedialny, ekran, szklaną tablicę magnetyczną, flipchart i kolorowe siedziska piankowe dla uczniów.

W ramach projektu organizowane są spotkania: z pracownikami Muzeum Regionalnego w Mielcu, z ratownikami medycznymi z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu,ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, z redaktorami Tygodnika Regionalnego Korso, z informatykami i bibliotekarzami.

Dzięki Fundacji PZU i wolontariuszom PZU biblioteka stała się centrum kulturalnym szkoły, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę, ciekawie spędzają czas i poznają zasady bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze i w sieci internetowej.