foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

 

Co prawda wakacje w pełni, ale wciąż jeszcze napływają informacje o konkursach, które z powodu epidemii, zostały rozstrzygnięte dopiero teraz. 

14 lipca ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Ja i Świat" organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Na tegoroczny konkurs, który odbywał się pod hasłem "Wierszem w wirusa" wpłynęły 134 utwory 67 autorów w czterech grupach wiekowych. Wśród nagrodzonych w kategorii klas VII-VIII znalazła się tegoroczna absolwentka naszej szkoły - uczennica klasy VIII c - Aleksandra Gaweł, która za wiersz "Zapominanie" otrzymała wyróżnienie. Ola przygotowała się do konkursu po opieką polonistki - Elżbiety Witek.

 

Informujemy, że w terminie od 27 lipca 2020 r. do dnia 5 sierpnia 2020 r. 


zostanie uruchomiona Rekrutacja uzupełniająca do klas  I do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.

 

Zapraszamy do zapoznania z zasadami przyjęć umieszczonymi na stronie szkoły w zakładce “Rekrutacja 2020/2021”.

 

 Mimo szalejącej epidemii koronawirusa uczennica klasy VIII c - Anna Schab odniosła ogromny sukces, zdobywając I miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Młodzieżowym "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" o nagrodę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ania została nagrodzona za wstrząsające siedmiostronicowe opowiadanie pt. "Umieram", w którym poruszyła problemy aborcji i eutanazji.  Warto dodać, że na konkurs napłynęło ponad 1100 prac, których autorzy, jak podaje jury, wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami, starannością, bogactwem i doborem słownictwa, a także oryginalnością ujęcia tematu.

 

Ponadto aż trzy uczennice z tej samej klasy: Natalia Niedbała, Agnieszka Pająk i Karina Tymuła  zostały finalistkami Powiatowego Konkursu Polonistycznego "Czy znasz język ojczysty" organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Niestety, z powodu epidemii nie mógł się odbyć etap finałowy, dlatego tytułu laureata nie przyznano -  jury oceniło  65 prac z I etapu i wyłoniło spośród nich 11 finalistów.

Wszystkie nagrodzone uczennice to podopieczne polonistki - Elżbiety Witek.


LAUREACI – KATEGORIA KL. VI-VII

IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem „Przyszłość Polski i Europy w twoich rękach – Jaką przyszłość wybierzesz?”

MIEJSCE III - Marcin Wojciechowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu, opiekun: Renata Dziewit

Finalista - Emilia Wojdon, opiekun: Renata Dziewit


        Koniec roku szkolnego to czas podsumowań konkursów. Miło nam poinformować o sukcesie dwóch naszych uczennic w konkursach historycznych. Anna Schab z klasy 8c jest laureatką Kuratoryjnego Konkursu z Historii. Natomiast Agnieszka Pająk, także uczennica klasy 8c , uzyskała tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". Agnieszka jest również finalistką Kuratoryjnego Konkursu z Języka Polskiego. Uczennice do konkursów historycznych przygotowała Bożena Kozioł, a opiekunem merytorycznym  Agnieszki w konkursie polonistycznym była Elżbieta Witek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w konkursie Kangur Matematyczny, który w tym roku po raz pierwszy odbył się drogą elektroniczną. Uczniowie w określonym czasie musieli zalogować się na platformie Dzwonek.pl i zdalnie rozwiązać zadania. Pięcioro naszych uczniów świetnie poradziło sobie z tymi skomplikowanymi i często podchwytliwymi zadaniami.
Gratulujemy!!!

Kategoria Maluch       Ratusińska Julia     kl. 4a - wyróżnienie 

Kategoria Beniamin    Tarasek Bartosz   kl. 5d - wyróżnienie 

                                    Hyjek Piotr    kl. 6a -  wyróżnienie

                                    Kuźmicz Korneliusz   kl. 6d - wyróżnienie 

Kategoria Kadet           Rucka Lena   kl. 7b - wyróżnienie

 

Wyniki

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.