Pasowania na ucznia w SP1

10 października to jeden z ważnych dni  dla każdego ucznia klasy I. W tym dniu odświętnie ubrani  pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Z pomocą uczniów klas starszych, pierwszacy zaprezentowali swoje umiejętności.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

Czytaj więcej: Pasowania na ucznia w SP1

STRZELECTWO SPORTOWE - spotkanie pierwsze

W dniu 28.09.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w V Edycji Ligi Strzeleckiej.
W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: SZYMON DUSZKIEWICZ [0/100], HUBERT NOWAK [60/100], IGOR POPERA [ 49/100]  z klasy VIII „a” BARTŁOMIEJ DUDZIK [26/100], ANNA SCHAB  [0/100], SZYMON SULIK [34/100], DAWID SKÓRA [ 91/100] z klasy VIII „c”.
(W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia)Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskał DAWID SKÓRA [ 91 pkt na 100 możliwych], II miejsce zajął HUBERT NOWAK, który uzyskał 60 pkt na 100 możliwych.

Czytaj więcej: STRZELECTWO SPORTOWE - spotkanie pierwsze

Konkurs InstaLogik

Zapraszamy uczniów w klasach 4-8 do udziału w konkursie InstaLogik.

I etap konkursu rozpoczął się kilka dni temu i będzie trwał do 30 października g. 20:00.

Udział w konkursie odbywa się przez stronę internetową - uczniowie mogą zgłaszać rozwiązania ze szkoły lub z domu.

Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także “czwórkowi” uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.

Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do II i III etapu konkursu.

Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły - osobny dla każdej grupy wiekowej.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - to hasło przewodnie naszej akcji. Każdy uczeń oraz pracownik naszej szkoły mógł przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM

Pierwszy etap projektu “LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM” to warsztaty w siedzibie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie 26 września 2019 r. W warsztatach i grze miejskiej wzięli udział uczniowie klasy 7a: Kacper Barnat, Mateusz Trzpis, Piotr Witek.

Podczas zajęć uczniowie zastanawiali się „Czy liczby rzeczywiście rządzą światem?” i zapoznali z pracą statystyka oraz zasadami przygotowywania opracowań statystycznych, praktycznym zastosowaniem, obliczaniem i interpretacją podstawowych miar i wskaźników statystycznych, m.in. średniej, mediany, dominanty oraz przyrostu naturalnego.

W 4 października 2019 r. w centrum Rzeszowa odbyła się gra miejska. Początek zmagań miał miejsce w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie, stąd czteroosobowe zespoły z 15 podkarpackich szkół uzbrojone w mapę Rzeszowa z zaznaczonymi punktami gry ruszyły w miasto. Młodzież podążyła śladami matematycznych łamigłówek do dziesięciu miejsc, w których czekał na nich Agent. Zadania wymagały nie tylko umiejętności sprawnego liczenia i stosowania matematycznej oraz statystycznej wiedzy w praktyce, ale również spostrzegawczości i ducha zespołowego działania. Liczyły się prawidłowe rozwiązania, także kondycja i zgranie zespołu, tak by w jak najkrótszym czasie dotrzeć do mety.

Projekt realizowany jest w ramach VI ogólnopolskiej edycji programu grantowego „mPotęga” i dofinansowany przez Fundację mBanku.

Czytaj więcej: LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM