foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Dnia 17 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu odbył się
XXIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji dziecięcej”. Jest to forma konkursu - zabawy dla uczniów mieleckich szkół podstawowych klas I- III, który dostarcza im wielu wrażeń, przeżyć i emocji. W konkursie uczniowie mogą popisać się własną interpretacją ulubionego utworu poetyckiego.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 31 uczestników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z miasta Mielca.

Jury w składzie: pani Elżbieta Witek, pani Marzena Czubecka i pani Anna Zawrzykraj po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu wyłoniło trzech laureatów:  

Melissa Mancini ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu,

            Kristina Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu,

            Maja Maziarska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu

oraz przyznało cztery wyróżnienia:

           Maja Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu,

            Sara Partyka ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu,

            Iga Kotwica ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu,

Julia Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.

Nagrody zwycięzcom konkursu wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Pani Adriana Miłoś i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu Pan Marek Paprocki.

Konkurs zorganizowały: pani Beata Tomczyk, pani Adriana Burek, pani Anna Nowosiadło i pani Edyta Gruszka.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu!

W dniu 09.03.2023r. w klasach 2a, 3a i 4a  gościł przedstawiciel Firmy Rolmlek, z którą nasza szkoła realizuje unijny „Program dla szkół” dostarczając uczniom klas 1 - 5 owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne. W ramach długoletniej współpracy podejmowane są działania edukacyjne mające na celu uczenie zasad zdrowego odżywiania i regularnego spożywania w szkole dostarczanych produktów. Wszystko odbywało się w luźnej, przyjaznej atmosferze i przeplatane było zagadkami o zdrowych warzywach, owocach, produktach mlecznych. Organizatorzy zadbali także o gadżety dla wszystkich uczestników  warsztatów. Goszczący w naszej szkole Pan Marek poprowadził ciekawe spotkanie, które przedstawiają poniższe zdjęcia.

Czytaj więcej: Warsztaty żywieniowe z przedstawicielem firmy Rolmlek

Pokój i dobro!


Dzisiaj otrzymaliśmy darowiznę w wysokości 750,00 zł złożoną
w ramach akcji "Wyślij pączka do Afryki 2023"
w imieniu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu.

 

W ten sposób podarowaliście afrykańskim dzieciom ciepły posiłek i zapewniliście im dostęp do edukacji.

Wasza darowizna sprawi też, że będą pić czystą wodę z nowych studni.

Z kolejnych pączków powstanie szpital, świetlica, kaplica i dwa przedszkola.

 

Serdecznie dziękujemy za Państwa - Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów - wspólne zaangażowanie dla spraw misji.

 

Z błogosławieństwem i modlitwą za Waszą szkolną społeczność
br. Jerzy Steliga OFMCap

Fundacja Kapucyni i Misje

           Z okazji Światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie poetyckim "Czekamy na wiosnę".

Zachęcamy wszystkich uczniów z klas 1-8 do samodzielnego napisania wiersza o tematyce wiosennej.

Prace należy przynosić do biblioteki szkolnej do 20 marca 2023r.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni.

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Interinfo Polska ma zaszczyt zaprosić do udziału w IX Mistrzostwach Polski w pracy z tekstem na komputerze.
Finał tych Mistrzostw poprzedzi etap kwalifikacyjny, który odbędzie się online w terminie 5 - 8 marca 2023 r.
Udział w IX Mistrzostwach Polski jest bezpłatny.

Rejestracja do kwalifikacji, panel treningowy i same kwalifikacje odbędą się na platformie: konkursy-interinfo.pl
Uczestnicy mogą rejestrować się indywidualnie bądź za pośrednictwem nauczyciela, który utworzy drużynę szkolną na platformie konkursowej.
Uwaga: udział w kwalifikacjach wymaga utworzenia nowego konta na platformie (baza danych jest czyszczona po każdym konkursie).

Wszelkie informacje dotyczące nadchodzących Mistrzostw Polski znajdują się w Regulaminie dostępnym pod adresem: konkursy-interinfo.pl/terms/regulamin.pdf
W razie pytań lub wątpliwości można skontaktować się z nami m.in. odpowiadając na niniejszą wiadomość.

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do rejestracji i wzięcia udziału w kwalifikacjach!

Pozdrawiamy,
Stowarzyszenie Interinfo Polska

Podkategorie

The Joomla! content management system lets you create webpages of various types using extensions. There are 5 basic types of extensions: components, modules, templates, languages, and plugins. Your website includes the extensions you need to create a basic website in English, but thousands of additional extensions of all types are available. The Joomla! Extensions Directory is the largest directory of Joomla extensions.

Component ImageComponents are larger extensions that produce the major content for your site. Each component has one or more "views" that control how content is displayed. In the Joomla administrator there are additional extensions such as Menus, Redirection, and the extension managers.

Media ImageModules are small blocks of content that can be displayed in positions on a web page. The menus on this site are displayed in modules. The core of Joomla! includes 24 separate modules ranging from login to search to random images. Each module has a name that starts mod_ but when it displays it has a title. In the descriptions in this section, the titles are the same as the names.

Content modules display article and other information from the content component.

User modules interact with the user system, allowing users to login, show who is logged-in, and showing the most recently registered users.

These modules display information from components other than content and user. These include weblinks, news feeds and the media manager.

Utility modules provide useful functionality such as search, syndication and statistics.

Navigation modules help your visitors move through your site and find what they need.

Menus provide your site with structure and help your visitors navigate your site.  Although they are all based on the same menu module, the variety of ways menus are used in the sample data show how flexible this module is.

A menu can range from extremely simple (for example the top menu or the menu for the Australian Parks sample site) to extremely complex (for example the About Joomla! menu with its many levels). They can also be used for other types of presentation such as the site map linked from the "This Site" menu.

Breadcrumbs provide users with information about where they are in a site.

Media ImageTemplates give your site its look and feel. They determine layout, colours, typefaces, graphics and other aspects of design that make your site unique. Your installation of Joomla comes prepackaged with three front end templates and two backend templates. Help

Plugin ImagePlugins are small task oriented extensions that enhance the Joomla! framework. Some are associated with particular extensions and others, such as editors, are used across all of Joomla. Most beginning users do not need to change any of the plugins that install with Joomla. Help

Here is where I will blog all about the parks of Australia.

You can make a blog on your website by creating a category to write your blog posts in (this one is called Park Blog). Each blog post will be an article in that category. If you make a category blog menu link with 1 column it will look like this page, if you display the category description then this part is displayed.

To enhance your blog you may want to add extensions for comments, interacting with social network sitestagging, and keeping in contact with your readers. You can also enable the syndication that is included in Joomla (in the Integration Options set Show Feed Link to Show and make sure to display the syndication module on the page).

These are my photos from parks I have visited (I didn't take them, they are all from Wikimedia Commons).

This shows you how to make a simple image gallery using articles in com_content.

In each article put a thumbnail image before a "readmore" and the full size image after it. Set the article to Show Intro Text: Hide.

We search the whole countryside for the best fruit growers.

You can let each supplier have a page that he or she can edit. To see this in action you will need to create a user who is in the suppliers group.  

Create one page in the growers category for that user and make that supplier the author of the page. That user will be able to edit his or her page.

This illustrates the use of the Edit Own permission.

Copyright © 2023 High School Rights Reserved.