Stacja meteo przesyła aktualne dane co 30 minut

śr. prędk wiatru z 10 min

kierunek wiatru

prędkość wiatru

Indeks UV – międzynarodowy standard pomiaru promieniowania ultrafioletowego (UV) emitowanego przez Słońce danego dnia, w określonym miejscu. Skala Indeksu UV zawiera się między 0 a 16, jednak, zarówno w Polsce jak i na prawie całym świecie, nie spotyka się wartości większych niż 11.

UV Indeks Opis Reprezentowany przez kolor Rodzaj ochrony
0–2 Brak zagrożeń dla zdrowego człowieka Zielony Noszenie okularów przeciwsłonecznych; noś je, jeśli leżący na ziemi śnieg odbija promieniowanie słoneczne lub jeśli masz bardzo wrażliwą skórę.
3–5 Średnie zagrożenie podczas dłuższego przebywania na słońcu Żółty Noś okulary przeciwsłoneczne, ochraniaj ciało ubraniami i nakryciem głowy, w południe, gdy promieniowanie jest najintensywniejsze, poszukaj zacienionego miejsca.
6–7 Wysokie i bardzo wysokie zagrożenie podczas dłuższego przebywania na słońcu Pomarańczowy Noś okulary przeciwsłoneczne, używaj kremów z filtrem SPF 15 lub wyższym, ochraniaj ciało jasnymi ubraniami oraz nakryciami głowy, ograniczaj czas przebywania na słońcu od 2-3 godzin przed i po górowaniu Słońca (od około 11:00 do 16:00 w lecie).
8–10 Bardzo wysokie zagrożenie podczas przebywania na słońcu Czerwony/różowy Ochraniać się w sposób podany powyżej. Dodatkowo należy jeszcze bardziej troszczyć się o skórę, gdyż może wystąpić bardzo szybkie opalenie, a nawet oparzenie.
11+ Ekstremalne zagrożenie podczas przebywania na słońcu fioletowy Stosuj wszelkie metody ochrony wliczając w to: okulary przeciwsłoneczne, kremy z filtrem i inne. Ochraniaj ciało nosząc koszulki z długim rękawem oraz spodnie; noś szerokie, jasne kapelusze. Ograniczaj czas przebywania na Słońcu do minimum.