Świetlicowa Akcja Sprzątanie Świata

We wrześniu dzieci świetlicowe pod opieką wychowawców uczestniczyły we wspaniałej Akcji Sprzątanie Świata. Akcja ta jest kontynuowana już od kilku lat. Wcześniej dzieci uczestniczą w pogadankach na temat związany ze środowiskiem, ekologią oraz segregacją śmieci. Z zaangażowania uczniów i ich odpowiedzi udzielanych w trakcie zajęć wynika, że podstawy i wspaniałe wzorce wynoszą już z domu rodzinnego. Wychowankowie „uzbrojeni” w rękawice ochronne wybrali się na pobliski Gryf, gdzie aktywnie uczestniczyli w Akcji. Dzieci potraktowały sprzątanie jako świetną zabawę, wywiązała się nawet między nimi mała, ale zdrowa rywalizacja: dziewczynki kontra chłopcy.

Dzieci uzbierały trochę śmieci upiększając w ten sposób świat. Uczą się w ten sposób, że dbanie o naszą ojczyznę, zaczyna się od dbania o najbliższą okolicę. Pocieszający jest fakt, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej, ale niestety nadal są. Może przyjdzie taki dzień, że nie znajdziemy już ani jednego śmiecia…

Akcję koordynowała Beata Paterak przy współpracy Anny Litwin, Moniki Kaweckiej- Cyran oraz innych wychowawców świetlicowych.

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

FILM O NAS

RODO

100-lecie odzyskania niepodległości

logo pl1

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

STACJA METEO SP1

POLECAMY KHANACADEMY!

NASZA LOKALIZACJA

W ZAKOPANEM...

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

logo bip

Jesteśmy na

face