Spotkanie z Oficerem Wydziału Rekrutacji WKU w Mielcu

W dniu 30 listopada 2019r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią ppor. Sylwią Pszeniczną - Cudo - Oficerem Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu.

  Lekcja, która została zorganizowana dla wszystkich uczniów klas VIII miała na celu rozszerzyć temat o wojsku i obronności państwa poruszany na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa oraz zapoznać młodzież z funkcjonującymi strukturami Narodowych Sił Zbrojnych i powstałymi wojskami terytorialnymi.

Młodzież mogła skorzystać z bogatej wiedzy pani podporucznik, zadać kilka ciekawych pytań, które w jakimś stopniu odpowiedziały czy warto zostać żołnierzem zawodowym. Zostały przekazane także informacje odnośnie rekrutacji do służby w wojsku i do WOT- u [ Wojskowych Oddziałów Terytorialnych].

Na koniec przedstawiciele młodzieży wręczyli pamiątkowe podziękowanie na piśmie za ciekawą lekcję o obronności państwa polskiego.

URZĄD MIEJSKI W MIELCU

FILM O NAS

RODO

100-lecie odzyskania niepodległości

logo pl1

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

STACJA METEO SP1

POLECAMY KHANACADEMY!

NASZA LOKALIZACJA

W ZAKOPANEM...

W TEJ CHWILI

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

logo bip

Jesteśmy na

face