foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Pierwszy etap projektu “LICZBY RZĄDZĄ ŚWIATEM” to warsztaty w siedzibie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie 26 września 2019 r. W warsztatach i grze miejskiej wzięli udział uczniowie klasy 7a: Kacper Barnat, Mateusz Trzpis, Piotr Witek.

Podczas zajęć uczniowie zastanawiali się „Czy liczby rzeczywiście rządzą światem?” i zapoznali z pracą statystyka oraz zasadami przygotowywania opracowań statystycznych, praktycznym zastosowaniem, obliczaniem i interpretacją podstawowych miar i wskaźników statystycznych, m.in. średniej, mediany, dominanty oraz przyrostu naturalnego.

W 4 października 2019 r. w centrum Rzeszowa odbyła się gra miejska. Początek zmagań miał miejsce w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie, stąd czteroosobowe zespoły z 15 podkarpackich szkół uzbrojone w mapę Rzeszowa z zaznaczonymi punktami gry ruszyły w miasto. Młodzież podążyła śladami matematycznych łamigłówek do dziesięciu miejsc, w których czekał na nich Agent. Zadania wymagały nie tylko umiejętności sprawnego liczenia i stosowania matematycznej oraz statystycznej wiedzy w praktyce, ale również spostrzegawczości i ducha zespołowego działania. Liczyły się prawidłowe rozwiązania, także kondycja i zgranie zespołu, tak by w jak najkrótszym czasie dotrzeć do mety.

Projekt realizowany jest w ramach VI ogólnopolskiej edycji programu grantowego „mPotęga” i dofinansowany przez Fundację mBanku.

 

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.