foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

W dniu 28.09.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w V Edycji Ligi Strzeleckiej.
W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: SZYMON DUSZKIEWICZ [0/100], HUBERT NOWAK [60/100], IGOR POPERA [ 49/100]  z klasy VIII „a” BARTŁOMIEJ DUDZIK [26/100], ANNA SCHAB  [0/100], SZYMON SULIK [34/100], DAWID SKÓRA [ 91/100] z klasy VIII „c”.
(W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia)Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskał DAWID SKÓRA [ 91 pkt na 100 możliwych], II miejsce zajął HUBERT NOWAK, który uzyskał 60 pkt na 100 możliwych.

Pierwsze wrześniowe spotkanie strzeleckiej było zarazem inauguracją kolejnej edycji ligi młodzieżowej, które będą odbywać się 1-2 razy w miesiącu aż do zakończenia roku szkolnego. Otwarcia ligi strzeleckiej dokonał Izydor Ingram prezes działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 UKS „SOKÓŁ”, a część techniczną i zapoznawczą z bronią poprowadzili  panowie odpowiedzialnymi za prowadzenie zawodów ze strony LOK Mielec Wiesław Lipiński oraz Edward Bielaszka.  
Zawody strzeleckie będą się odbywały w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z Edukacji dla Bezpieczeństwa. Mają na celu naukę i doskonalenie techniki strzeleckiej, zorganizowanie dla młodzieży czasu wolnego w ciekawy sposób, integrację uczniów oraz rywalizację sportową w duchu fair play.
Uczniowie będą strzelać z odległości 50 m do tarcz nt/23p z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy będzie miał do oddania 13 strzałów [3 strzały próbne i 10 ocenianych].
Finansowa darowizna na zorganizowanie zawodów została zapewniona przez Zakład Metalowy Wojciecha Ortyla.

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.