foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

W dniu 11.11.2019r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w spotkaniu strzeleckim z okazji Dnia Niepodległości.

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: ANNA SCHAB [42/50], KONRAD ROBAK [50/50], KAROL HYJEK [49/50], MICHAŁ NOWAK [37/50], DAWID SKÓRA [49/50], IGOR POPERA [ 47/50]. W nawiasie przy zawodniku zostały podane zdobyte punkty na ilość możliwych do zdobycia.

Spotkanie strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości zgromadziło nieoczekiwaną liczbę zainteresowanych osób, zarówno młodzieży szkolnej, dzieci jak i starszych. W zawodach wystąpiło 6 dziewcząt i 10 chłopców z 3 mieleckich szkół podstawowych. Wszyscy zainteresowani zostali podzieleni na grupy w zależności od wyboru broni, z której będą strzelać. Młodzież z klas ósmych została przydzielona do grupy, która strzelała z pistoletu sportowego [ typ. Margolin], kaliber 5.6mm, amunicją bocznego zapłonu 22LR. Każda z osób miała do oddania 8 strzałów, w tym 3 próbne.

Z całej grupy młodzieżowej wśród dziewcząt najlepszy wynik uzyskała ANNA SZYLIŃSKA [SP6],która zdobyła 48 pkt na 50, na II miejscu znalazła się KAROLINA CZAPIGA [SP2], która zdobyła 48 pkt na 50 możliwych (miała gorszy wynik strzałów próbnych), a na III miejscu znalazła się SYLWIA MAZUR [SP6], która uzyskała wynik 45 pkt na 50 możliwych. ANNA SCHAB uzyskała 42 pkt .na 50 możliwych i zajęła ex aequo V miejsce. Wśród chłopców najlepszy wynik uzyskał KONRAD ROBAK [SP1],który zdobył 50 pkt. na 50, na II miejscu znalazł się KAROL HYJEK [SP1], który zdobył 49 pkt na 50 możliwych. DAWID SKÓRA  z wynikiem 49/50 zajął IV miejsce, ponieważ miał  gorszy wynik strzałów próbnych.


 Dodatkowe zawody strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości opłacone zostały przez organizatorów z LOK oraz przez UKS „ SOKÓŁ” działający przy SP2 w Mielcu. Wszyscy zawodnicy grupy młodzieżowej otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi - okazałe puchary ufundowane przez LOK Mielec.

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.