foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

 

 Mimo szalejącej epidemii koronawirusa uczennica klasy VIII c - Anna Schab odniosła ogromny sukces, zdobywając I miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Młodzieżowym "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" o nagrodę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ania została nagrodzona za wstrząsające siedmiostronicowe opowiadanie pt. "Umieram", w którym poruszyła problemy aborcji i eutanazji.  Warto dodać, że na konkurs napłynęło ponad 1100 prac, których autorzy, jak podaje jury, wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami, starannością, bogactwem i doborem słownictwa, a także oryginalnością ujęcia tematu.

 

Ponadto aż trzy uczennice z tej samej klasy: Natalia Niedbała, Agnieszka Pająk i Karina Tymuła  zostały finalistkami Powiatowego Konkursu Polonistycznego "Czy znasz język ojczysty" organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Niestety, z powodu epidemii nie mógł się odbyć etap finałowy, dlatego tytułu laureata nie przyznano -  jury oceniło  65 prac z I etapu i wyłoniło spośród nich 11 finalistów.

Wszystkie nagrodzone uczennice to podopieczne polonistki - Elżbiety Witek.

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.