Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu KALINA ROKOSZ zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Odkrywamy Talenty Przyszłości” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 54 w Warszawie i objętym Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. To nie jedyny sukces Kaliny, bowiem została ona też laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Kornel Makuszyński i jego bohaterowie” w Poznaniu.

Konkurs, który co roku towarzyszy Poznańskim Spotkaniom TargowymKsiążka dla Dzieci i Młodzieży,objęła Honorowym Patronatem Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Warto dodać, że Kalina Rokosz w poprzednich latach również była laureatką obydwu w/w konkursów, a ponadto jej niezwykły talent poetycki został nagrodzony dwukrotnie (pierwszym i drugim miejscem) w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Ja i Świat” w Rzeszowie. Opiekę nad uczennicą sprawuje polonistka – Elżbieta Witek, która przygotowała ją również do udziału w konkursach recytatorskich, co kilkakrotnie zaowocowało sukcesami na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim (m.in. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej w Bochni). Kalina to skromna i pracowita dziewczynka, która nie tylko pięknie pisze i recytuje, ale także śpiewa, gra na skrzypcach i tańczy, stąd również wysokie miejsce w innych konkursach artystycznych. Niedawno do tego pasma sukcesów dorzuciła jeszcze tytuł finalistki wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii.