Naszą szkołę w dniu 30 kwietnia odwiedził największy w Polsce kukiełkowy Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Aktorzy teatru przedstawili uczniom klas I- III spektakl pt,,Jak Karolek został Papieżem". W bardzo ciekawy, bajkowy sposób przybliżyli uczniom postać wielkiego Polaka Karola Wojtyły i utrwalili ważne daty dotyczące jego życia, beatyfikacji i kanonizacji. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu - śpiewali piosenkii odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie przedstawienia uczniowie otrzymali pamiątkowe pieczątki i wybuchową niespodziankę. Dodatkową atrakcją okazały się Warsztaty Teatralno- Artystyczne.

Aktorzy poprowadzili je z uczniami klas IIa, IIc,IIIa i IIIb.Dzieci wykonywały własnoręcznie kukiełki metodą włóczkową. Krok po kroku łączyły poszczególne elementy tworząc bajkowe i kolorowe postacie.Wykonanymi kukiełkami dzieci odgrywały teatrzyki według własnych scenariuszy.Warsztaty te rozwinęły u dzieci zdolności manualne i teatralne. Zaproszeni goście dostarczyli uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Renata Kmiecik