30 maja klasy 5b i 5c świętowały Dzień Dziecka i z tej okazji wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Cinema City Bonarka. Uczniowie zobaczyli spektakularny seans Cztery Żywioły. W sali 3D dowiedzieliśmy się, dlaczego kontynenty poruszają się a wulkany wybuchają. W sali ruchu siedząc w ruchomych fotelach przekonaliśmy się jak woda kontroluje i kształtuje nasze życie.

W sali muzyki przeżyliśmy koncert dźwięków i kolorów inspirowanych przez naturę. W sali wyobraźni odkryliśmy fascynującą jaskinię wewnątrz Ziemi. W sali interakcji sprawdziliśmy wiedzę z zakresu geologii, geografii, klimatu i pogody, odpowiedzieliśmy na masę pytań i wyłoniliśmy mistrzów quizu, serdecznie gratulujemy zwyciężczyni Adriannie Helowicz. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Inżynierii Miejskiej gdzie zobaczyliśmy wystawę „Z dziejów polskiej motoryzacji”, „Tramwaje na Wawrzyńca” oraz „Wokół koła” czyliwystawę interaktywna - 30 stanowisk interaktywnych, teksty oraz ciekawostki dotyczące wykonywanego doświadczenia ukazują szeroką skalę zastosowania koła w działalności ludzkiej. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach Czerpiemy Papier. Na zajęciach uczniowie samodzielnie czerpali papier, zaznajomili się z różnymi technikami pisania – m. in. przy pomocy gęsiego pióra itp. Zmęczeni ale szczęśliwi, późnym wieczorem dotarliśmy do domu.