W dniach 5, 6 czerwca 2014 r. klasy V a i VI b zwiedzały stolicę. W pierwszym dniu uczniowie obserwowali obrady Sejmu oraz spotkali się z posłanką z Mielca – panią Krystyną Skowrońską, która oprowadziła ich po gmachu Sejmu i tłumaczyła, czym zajmują się poszczególne komisje sejmowe oraz jak działa parlament. Następnie pod kierunkiem przewodnika zwiedzali Łazienki, Pałac na Wodzie, Starówkę, Zamek Królewski, a na koniec podziwiali panoramę Warszawy z tarasu na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

W następnym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, które odbywały się w ogrodach Parku Łazienkowskiego oraz w laboratorium. Po sesji zdjęciowej pod pomnikiem Fryderyka Szopena uczestnicy wycieczki udali się pod Grób Nieznanego Żołnierza, a potem zwiedzali gmach Teatru Wielkiego i Opery. Ostatnim, niezwykle atrakcyjnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”. Uczniowie i wychowawczynie (Anna Put i Elżbieta Witek) pragną w tym miejscu podziękować Urzędowi Miejskiemu (za sfinansowanie autokaru), Panu Dyrektorowi Markowi Paprockiemu (zorganizowanie nieodpłatnego zwiedzania Teatru Narodowego), Panu Bogdanowi Bańko (dofinansowanie dla klasy VI b) oraz Paniom – Alinie Szklarz i Renacie Kmiecik za opiekę podczas wycieczki.

E.W.