W dniach 4 i 5 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się finałowe przesłuchania Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Czasem słońce, czasem deszcz”. W finale zaprezentowało się prawie 100 laureatów jedenastu eliminacji rejonowych. Młodzi artyści rywalizowali w dwóch grupach wiekowych (klasy I-III oraz IV-VI) i w trzech kategoriach (piosenka, recytacje i inscenizacja). Nasi uczniowie zdobyli aż 3 nagrody! Podwójny sukces odniosła Kinga Kapinos z VI c, która otrzymała I nagrodę jury dorosłych oraz nagrodę główną przyznawaną przez jury dziecięce.

Ponadto Kinga weźmie udział w Gali Laureatów, która odbędzie się 12 grudnia w sali widowiskowej WDK.
Drugi reprezentant naszej szkoły – Igor Cena z V b wywalczył III miejsce. Kinga i Igor zostali przygotowani do konkursu przez Elżbietę Witek.