W dniach 24-26.02.2015r. odbyło się w bibliotece szkolnej pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Do grona czytelników zostało przyjętych 93 uczniów. Z tej okazji pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie "Bajka o smutnej Petroneli" oraz wysłuchali wierszy przygotowanych przez uczniów klas 6a, 2a i 2b.

Następnie przyszli czytelnicy wykazali się dużą znajomością różnych bajek i baśni odpowiadając na zagadki. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Wysłuchali próśb książki i złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i dobrze wypełniać obowiązki czytelnika. Podczas tej ważnej uroczystości każdy uczeń klasy pierwszej mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.