16 października 2015 roku odbył się w bibliotece szkolnej „Turniej wiedzy o bajkach” dla dzieci świetlicowych klas III-ich i „0”. Wychowawca świetlicy B. Paterak i nauczyciel bibliotekarz J. Szady przygotowały dla dzieci różne ciekawe konkurencje związane z magicznym i cudownym światem książek.

Nie od dziś wiadomo, że książki dają wszystkim ludziom ogromną wiedzę i siłę. Dzieci nie zawsze rozumieją dlaczego warto sięgnąć po książki, a przecież ludzie oczytani  zawsze wygrywają . Czytając ciekawie spędzają czas, a ponadto zyskują umiejętność odróżniania dobra od zła, wiedzą co, komu i jak powiedzieć, by zyskać szacunek i poważanie otoczenia. Uczniowie bawiąc się zdobywali tę wiedzę. Nauczyciele prowadząc turniej dbali o to, by wszyscy uczestnicy zachowywali się w sposób właściwy,    aby rywalizując ze sobą jednocześnie współpracowali w grupie i właściwie odnosili się do kolegów i wychowawców.

Dzieci najpierw wysłuchały bajki, a następnie  młodsze dzieci klasy „0” kolorowały przygotowane dla nich bajkowe kolorowanki, a starsze dzieci z klas III-ich zostały podzielone na trzy grupy i miały do rozwiązania różne quizy, rebusy, zagadki i pytania. Każde dziecko zostało nagrodzone dyplomem i drobną nagrodą. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.