13 listopada w Sali gimnastycznej odbyła się lekcja  „ Aktywnie i Zdrowo”. Uczniowie z Zespołu Szkół  Technicznych w Mielcu przedstawili młodszym kolegom i koleżankom  zalety zdrowego odżywiania, zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wszystko to w pięknej oprawie muzycznej, za pomocą interpretacji wiersza z wykorzystaniem rekwizytów min. piramidy zdrowia oraz przy pomocy gier i zabaw. W taki sposób dzieci z łatwością przyswajały wiadomości, które na końcu spotkania zostały sprawdzone w Quizie – prawda czy fałsz. Zespół „ Golden Girls”  rozpoczął część sportową  pokazując swoje umiejętności na stepach a cała lekcja „Aktywnie i Zdrowo” zakończyła się wspólnym aerobikiem wszystkich uczestników spotkania, który poprowadziła pani Paulina Ciszczoń- nauczycielka wychowania fizycznego.