W piątek 15 stycznia dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedziła Pani dentystka Katarzyna Marchlik.

Pani stomatolog opowiedziała dzieciom, co należy zrobić, by mieć piękne, zdrowe zęby oraz jak dbać o higienę jamy ustnej. Pokazała na modelu szczęki bardzo dokładnie, jak prawidłowo i długo należy szczotkować zęby. Zaprezentowała swój strój „roboczy” oraz dała do obejrzenia dzieciom przyrządy, którymi posługuje się podczas badania.
Pani Kasia chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Dzieci brały udział w konkursie w którym za dobrą odpowiedź można było zdobyć nagrodę.
Po zakończeniu spotkania dzieci podziękowały za wizytę i wręczyły drobny upominek. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana dzieciom z pewnością przyda się w życiu codziennym. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za poświęcony czas i udzielenie cennych informacji.

Ryguła Sylwia