Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. Samorząd Uczniowski wraz z klasą taneczną IV c przygotowali część Przedświąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznejartystyczną dla pensjonariuszy.

Repertuar był bardzo bogaty – od tańców latynoamerykańskich do tańców towarzyskich. Niesamowite wrażenia wywołały ciekawe różnokolorowe stroje. Samorząd Uczniowski urozmaicił ten występ wierszami i piosenkami. Uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez pensjonariuszy i personel. Występy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami, a słodkie upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski przyjęte z ogromnym wzruszeniem. Spotkanie zakończyło się ciepłymi, wspólnymi życzeniami świątecznymi. Mamy nadzieję, że nawiązane międzypokoleniowe kontakty będą kontynuowane w następnych latach. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej za zaproszenie nas na spotkanie ze swoimi podopiecznymi.