W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie z klas IV i V wzięli udział  w Miejskim Konkursie Historycznym pt. „Historia jako dzieje-Jeszcze Polska nie zginęła (1794- 1864)”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3. Pierwszy etap- szkolny odbył się 7 kwietnia 2016 roku. Do drugiego etapu- miejskiego, zakwalifikowało się sześć uczestniczek: Maja Kokot- 5c, Alicja Fedor -5c, Angelina Gancarz- 5c, Maja Łabuda -5c, Anna Schab- 4c, Agnieszka Pająk- 4c.

5 maja 2016 w SP3 wykazały się one wysoką wiedzą historyczną i wszystkie uzyskały tytuł laureata. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 19 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3.  Laureaci otrzymali dyplomy oraz ciekawe  nagrody książkowe.W Kuratoryjnym Konkursie z Historii tytuł finalisty uzyskał Filip Rucki z klasy 6c. Uczniowie przygotowywali się pod opieką Bożeny Kozioł – nauczycielki historii.
Gratulujemy laureatkom oraz życzymy im dalszych sukcesów.