20 października 2016r uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawczyniami R. Kmiecik, R. Rdzak, B. Paterak i J. Szady odwiedzili Kopalnię Soli w Bochni oraz Muzeum Motyli. Dzieci zwiedziły zabytkową kopalnię która powstała w 1248r.

Dostępna Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczynała się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiły dla dzieci niecodzienną lekcję historii. Dużą atrakcją był przejazd podziemną kolejką przez tunele kopalni. Olbrzymie zainteresowanie uczniów wzbudziła lekcja przyrodnicza i wystawa 5 tysięcy okazów motyli dziennych i nocnych z każdego kontynentu świata. Dzieci zachwycały się barwnym światem owadów i poznały ich zaskakujące tajemnice. Informacje zdobyte na wycieczce na długo zostaną w pamięci uczniów i będą wyjątkowym uzupełnieniem wiedzy zdobytej w szkolnej ławie.