Dnia 8 grudnia 2016 r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Mielcu odbył się IX MIĘDZYSZKOLNY MIKOŁAJKOWY KONKURS PIOSENKI „SZCZĘŚLIWYM BYĆ”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Mielcu. Współorganizatorem było Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 “NASZA JEDYNKA” w Mielcu.

Honorowy patronat nad konkursem objął ks. Kazimierz Czesak proboszcz parafii MBNP w Mielcu. Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Regionalny KORSO i portal internetowy hej.mielec.pl.

Nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Mielca oraz sponsorów wręczyli: Pan Arkadiusz Gałkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Pan Marek Paprocki – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.

W konkursie wzięło udział 21 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z miasta Mielca.

Jury w składzie

przewodniczący :                Sławomir Kusek

członkowie :                       Maciej Fijałkowski

s. Maria Treffoń

wyłoniło następujących laureatów:

- w I kategorii wiekowej kl. I-III: Wojciech Malinowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu,

- w II kategorii wiekowej kl. IV-VI: Kinga Jakobus ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu

- w III kategorii wiekowej – gimnazja: Kornelia Gancarz z Gimnazjum Nr 4 w Mielcu.

Ponadto przyznano II i III miejsce:

Miejsce II zajęli:

- w I kategorii wiekowej kl. I-III: Kornelia Sajek ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu,

- w II kategorii wiekowej kl. IV-VI: Laura Pazdro ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu

- w III kategorii wiekowej – gimnazja: Marcelina Bar z Gimnazjum Nr 4 w Mielcu.

Miejsce III zajęli:

- w I kategorii wiekowej kl. I-III: Iga Gowarzewska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu,

- w II kategorii wiekowej kl. IV-VI: Laura Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu

i Emilia Markulis ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu

- w III kategorii wiekowej – gimnazja: Jury zdecydowało nie przyznać miejsca

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.