Uczniowie klasy 2c są stałymi bywalcami Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Nr 4 w Mielcu, ponieważ bardzo lubią czytać książki. Tym razem zostali zaproszeni przez panie bibliotekarki na spotkanie andrzejkowe.

Andrzejkowe wróżby i czary to doskonała okazja do rozbudzania zainteresowań bogactwem i różnorodnością tradycji ludowych.Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o dawnych zwyczajach andrzejkowych, wróżbach jakie dawniej na wsiach były popularne i co dzięki nim można było zobaczyć ze swojej przyszłości. Następnie panie bibliotekarki zamieniły się w dobre wróżki i rozpoczęła się zabawa z wróżbami. Ten wyjątkowy dzień magii, czarów i odkrywania przyszłości dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji.

Za zaproszenie i przybliżenie dzieciom polskich tradycji dziękuje wychowawczyni Renata Hammer.