6 kwietnia uczniowie klas 3a i 3b z wychowawcami odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Zapoznali się tam z pracą policjantów. Pani sierż. Ewelina Ziemba i pani st. sierż. Magdalena Skulimowska opowiedziały dzieciom jak trudną i odpowiedzialną, a jednocześnie piękną służbą jest praca w policji. To ogromna odpowiedzialność nieść pomoc i zapewniać bezpieczeństwo w różnych dziedzinach życia.
Podczas wizyty w komendzie uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda budynek policji, rozmieszczenie ważnych miejsc, m.in. zwiedzili dyżurkę – centrum kierowania policji oraz areszt. W trakcie wizyty dzieci bardzo chętnie przymierzały elementy umundurowania funkcjonariuszy. Największą atrakcją dla dzieci był radiowóz policyjny.

Po zainteresowaniu uczniów wnioskujemy, że w przyszłości nasi uczniowie zostaną policjantami. Mamy nadzieję, że ten zawód zawsze będzie się cieszył szacunkiem i poważaniem.

Wizytę uczniów w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu zorganizowały nauczycielki Beata Paterak i Joanna Szady. Wyrażając swą wdzięczność życzymy wszystkim policjantom wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych planów.