W dniu 4 grudnia 2012 roku w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA odbył się VI POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI „SZCZĘŚLIWYM BYĆ” pod patronatem Proboszcza Parafii MBNP w Mielcu - Ks. Kazimierza Czesaka i Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu - Marka Paprockiego.

Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mielcu i Starostwo Powiatowe w Mielcu – Wydział Edukacji i Spraw Społecznych.

Współorganizatorami konkursu było Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu i KANA
w Mielcu.

Patronat medialny objęli: portal internetowy “hej.mielec.pl” i Tygodnik Regionalny KORSO.

W konkursie zaprezentowało się 37 uczestników.

Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu w czterech kategoriach.

Jury w składzie: s. Agnieszka Podles, Zbigniew Szymański, Maciej Fijałkowski, Kamil Pezda i Karol Bik wyłoniło następujących laureatów:

- w I kategorii wiekowej kl. I-III: Anna Czekaj ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym,

- w II kategorii wiekowej kl. IV-VI: Klaudia Litwin ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mielcu,

- w III kategorii wiekowej - gimnazja: Anna Starzyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej,

- w IV kategorii wiekowej - szkoły średnie: Katarzyna Błachowicz z V Liceum  Ogólnokształcącego w Mielcu.

Ponadto przyznano wyróżnienia.

W  I kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymali:

1. Marcelina Pietruszka z Zespołu Szkół Społecznych w Glinach Małych,

2. Olga Kusek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu.

W II kategorii wyróżnienia otrzymali:

1. Oliwia Kalicka z Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej,

2. Nina Kusek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu.

W III kategorii wyróżnienia otrzymali:

1. Konrad Sosiński z Gimnazjum w Chorzelowie,

2. Aleksandra Trzuskowska z Gimnazjum Nr 3 w Mielcu.

W IV kategorii wyróżnienia otrzymali:

1. Michał Kasprzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu,

2. Julia Kożuszna z V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.