foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

 

                Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu nosi numer jeden nie tylko w swojej nazwie. Tegoroczni absolwenci znakomicie spisali się podczas swojego pierwszego poważnego egzaminu, osiągając wśród uczniów mieleckich publicznych szkół podstawowych najwyższą średnią z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. W dziewięciostopniowej skali staninowej osiągnęli: ósmy stanin z języka polskiego i języka angielskiego oraz siódmy z matematyki, a procentowo: 69% z j. polskiego, 56% z matematyki i 70% z j. angielskiego.  Dla porównania - średnia krajowa to: język polski - 59% (piąty stanin), matematyka - 46%, (piąty stanin), język angielski - 54% (szósty stanin). Do egzaminu przystąpiło 43  uczniów z dwóch klas - VIII a i VIII c (tanecznej). Na uwagę zasługuje fakt, że wyższe wyniki osiągnęli uczniowie z klasy tanecznej.

To również wśród nich było więcej laureatów różnorodnych konkursów (nawet na szczeblu międzynarodowym), co mogłoby świadczyć o tym, że liczne zajęcia dodatkowe nie tylko nie przeszkadzają w nauce, ale pozwalają uczniom bardziej efektywnie planować czas, uczą dobrej organizacji, współpracy w grupie i mobilizują do systematycznej nauki. Liczne wyjazdy, koncerty i występy podczas uroczystości szkolnych, miejskich i powiatowych nie przeszkadzały naszym tancerzom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Od marca - w trudnym czasie pandemii i zdalnego nauczania udało się nauczycielom, uczniom i ich rodzicom tak zorganizować zajęcia online, aby egzamin ósmoklasisty wypadł jak najlepiej.  Dzięki temu wszyscy absolwenci dostali się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Życzymy im powodzenia i wielu kolejnych sukcesów.

EW

 

W załączeniu tabela wyników publicznych szkół podstawowych

tabela z wynikami

Copyright © 2024 High School Rights Reserved.