Dnia 10 czerwca 2021 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu organizowała XXVII Miejski Konkurs Piosenki “Śpiewać każdy może, CZYLI MIELECKA SZANSA NA SUKCES”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu było hasło „Przebudzenie” – po rocznym lockdownie, odkurzamy przeboje i śpiewamy na żywo!

W konkursie wzięło udział 25 uczestników ze szkół podstawowych z miasta Mielca.

Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mielca Pana Jacka Wiśniewskiego.

Jury w składzie:

Przewodniczący: Sylwia Kania

członkowie : Katarzyna Hajduk, Katarzyna Dudzik, Kamila Bik

Po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

I kategoria - kl. I-III:

I miejsce : Natalia Stachowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu

II miejsce: Oliwia Jachyra ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu

III miejsce: Gabriela Kulińska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu

II kategoria - kl. IV-VI:

I miejsce : Julia Podraza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu

II miejsce: Amelia Gawryś zNiepublicznej Szkoły Podstawowej w Mielcu

III miejsce: Amelia Głodzik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu

III kategoria - kl. VII-VIII i III gimnazjum:

I miejsce:   Wojciech Malinowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu

II miejsce:  Kamil Jachyra ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu

III miejsce: Wiktoria Rydza ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu

Ponadto przyznano Nagrody Specjalne:

Nagrodę Prezydenta Miasta Mielca otrzymała Amelia Gancarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.

Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu otrzymał Wojciech Malinowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.

Nagrodę Dyrektora Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu otrzymała Maja Maziejuk ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu

Nagrodę Firmy Polskie Zakłady Lotnicze otrzymała Dominika Pszeniczna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu

Nagrodę Firmy KIRCHHOFF POLSKA otrzymał Krystian Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu

Nagrodę Firmy KRONOSPAN Mielec otrzymała Aleksandra Madera ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu

Nagrodę Firmy SIEROSŁAWSKI GROUP otrzymała Anastazja Piekarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu!

Szczególne podziękowania składamy Pani Joannie Kruszyńskiej – Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu za pomoc we współorganizacji konkursu oraz wszystkim sponsorom!

Patronat medialny objęli: Tygodnik Regionalny Korso, Radio Leliwa, Portal internetowy W Cieniu Jupiterów.