Uwaga Uwaga! Ruszamy w naszej szkole aż z dwoma projektami eTwinning!

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Tworzą ją nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, w tym również bibliotekarze szkolni i pedagodzy, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów!

W naszej szkole bierzemy udział aż w dwóch projektach, pierwszy z nich pod tytułem „ Drużyna Ekowojowników” jest projektem ogólnopolskim i bierze w nim udział 31 nauczycieli z całej Polski wraz ze swoimi uczniami. Będziemy brali czynny udział w działaniach takich jak:

1. Zaprojektowanie logo projektu z elementów, które można ponownie przetworzyć (metal, plastik, papier, szkło) (marzec 2022)
    2. Zaprojektowanie klasowych ogródków z ziołami (marzec – maj 2022)
    3. Zaprojektowanie ozdób wielkanocnych z materiałów już posiadanych (upcycling) i wysłanie ich do szkół partnerskich (kwiecień 2022)
    4. Przygotowanie przez nauczycieli aktywności do wykorzystania podczas szkolnych/klasowych obchodów Dnia Ziemi. Opracowanie fotorelacji z przebiegu obchodów tego święta (kwiecień 2022)
    5. Tworzenie wspólnego komiksu o przygodach Ekowojowników (maj 2022)
    6. Wycieczka po okolicy i przygotowanie fotorelacji wraz z opisem miejsca, które jest ciekawe pod kątem przyrodnicznym (maj 2022)
    7. Podsumowanie i ewaluacja (czerwiec 2022)

Drugi z projektów pod tytułem „Easter Card Exchange” jest projektem międzynarodowym i odbywa się w języku angielskim. Szczegóły poniżej, oczywiście w w/w języku ;) Dodatkowe informacje dostępne u założyciela projektu,
p Izabeli Matuszek.

The aim of the project is to improve students knowledge about foreign countries as far as Easter traditions are concerned. Intercultural communication is the key factor in the project.
Students are supposed to draw a card and write information about themselves and their country.

Pupils will be involved by their teachers to participate in the project. We will meet with my parter teacher when it's necessary to communicate as far as sending materials are concerned. Our responsibilities are shared equally during the project.

Our cards will be published in twinspace and our schools webpages and profiles.

Szczegóły jak i relacja z postępów już niedługo pojawią się na naszej stronie :)