foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz uwrażliwianie na tolerancje.

Z tej okazji w Naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty ,,Jak postrzega świat osoba z autyzmem?”. Uczniowie dowiedzieli się czym jest autyzm, jakie są jego objawy i w jaki sposób mogą  pomóc swoim kolegom i koleżankom.
Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mieli okazję poczuć jak odbierają świat osoby z autyzmem za pomocą zaburzonych zmysłów.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w warsztatach. Dzięki zajęciom łatwiej było im zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu. Bo tylko dzięki wiedzy i świadomości możemy zbudować zrozumienie i akceptację wobec odmienności i różnorodności związanej z autyzmem.

Copyright © 2022 High School Rights Reserved.