Czy wiesz, że…
Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Korzenie Światowego Dnia Ziemi wywodzą się z obserwacji przesilenia letniego. Tym samym Dzień Ziemi obchodzony jest często w dniu równonocy wiosennej- 20/21 marca. Bardziej rozpowszechnioną, w wielu krajach, w tym i Polsce, datą jest jednak 22 kwietnia. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 r.
Jak obchodzić Dzień Ziemi?
• Zasadźmy drzewo (może być krzak). Możemy to zrobić w dowolnym miejscu.
• Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi.
• Zbierzmy puszki aluminiowe (po napojach gazowanych) i oddajmy do skupu.
• Zbierzmy niepotrzebne szkło i wyrzućmy do specjalnego kontenera- przy recyklingu szkła zużywane jest 21% energii mniej niż przy produkcji nowego szkła.
• Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy gaz, wodę i energię elektryczną, a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.

„Ponieważ Ziemia opiekuje się nami zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.”
Anonim